Pedagógus nyílt nap - Zalában is „négyzetre emeljük a tehetséget”!

Pedagógus nyílt nap - Zalában is „négyzetre emeljük a tehetséget”!

Kedves Érdeklődő!

Sok szeretettel köszöntjük a zalaegerszegi Mathias Corvinus Collegium május 12-én megrendezésre kerülő, pedagógusok számára rendezett nyílt napjának regisztrációs felületén.

Felhívjuk figyelmét, hogy az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.

Programjaink létszámkorláttal valósulnak meg, túljelentkezés esetén a regisztrációs lapok beérkezési sorrendjét vesszük figyelembe! A programváltozás jogát fenntartjuk.

A Zalában is „négyzetre emeljük a tehetséget”! program egy hagyományteremtő jelleggel létrejövő rendezvénysorozat a MCC zalaegerszegi képzési központjában. Célja, hogy az általános iskolás felső tagozatos és a középiskolai korosztály tehetséggondozási lehetőségeit és az MCC két programjának módszertanát bemutassa. Önmagában a tehetség felismerése a családban bontakozik ki, azonban szükséges látnunk, hogy csak a pedagógusokkal és az oktatás további szereplőivel együttműködve lehet eredményeket elérni. A pedagógusok és az érdeklődő szakemberek olyan színtéren formálhatnak véleményt, amely lehetőséget biztosít a közös konszenzuson alapuló párbeszédre, valamint megoszthatják egymással módszertani tapasztalatikat és innovatív ötleteiket.

Idei nyílt napunkon előadóink célja, hogy tágítsák a tehetséggondozásról gondolt horizontunkat, mindezt harmóniába helyezve a korábbi pedagógiai gyakorlatokkal és a 21. századi technológiai, kommunikációs kihívásokkal. A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány figyelemmel kíséri a diákok generációs sajátosságainak változását és ehhez igazítja, közelíti tanulásmódszertani struktúráját. Igyekszik rávilágítani, hogy a mai, felgyorsult világban miképpen lehet elsajátítani azokat az alapvető szociális készségeket, képességeket, amelyek elengedhetetlenek egy optimális személyiségfejlődési pályának.

A rendezvény további célja, hogy segítse a Zala megyei pedagógusközösség mindennapi munkáját és támogassa véleménynyilvánításában. A nyílt nap gazdagítani kívánja a készség- és képességfejlesztésben dolgozók tapasztalatait és problémamegoldó szemlélettel kívánja elősegíteni a tanárok közötti kommunikációt. Az MCC igyekszik megosztani a nemzetközileg tapasztalt tanításmódszertani eszköztárát, amelynek célja, hogy a jó gyakorlatok fókuszpontjaira rámutathasson.

Program:

14:30-15:00 Regisztráció

15:00-15:05 Köszöntő
Dr. Sali Zsófia, az MCC zalaegerszegi képviselet-vezetője

15:05-15:45 Új utak a tehetséggondozásban – Az MCC tevékenységéről
Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese

15:45-16:30 COVID-narratívák és a tanulás jövője
Dr. Setényi János, intézetigazgató, MCC Tanuláskutató Intézet

16:30-17:30 Kötetlen beszélgetés, megvendégelés

Előadók:

Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese
A tehetséggondozás országhatárokon és történelmi korokon átívelő küldetés. Az MCC kiemelkedő szereplője e küldetésnek, így feladatunk a ránk bízott nemzeti tehetségvagyonnal szellemi és anyagi értelemben is gondosan gazdálkodni. A tehetséggondozás kulcsának a közösséget tekintjük, fontos, hogy minden helyszínünkön és képzési szintünkön inspiráló közegben, a helyi értékekre építkezve valósíthassuk meg oktatási programjainkat.

Szakmai főigazgató-helyettesként feladatom a képzési szintek összehangolása, az MCC teljes tehetséggondozó pályaívének biztosítása, az intézményben rejlő innovatív és kreatív kapacitás kiaknázása. Az intézmény Oktatási és Nevelési Stratégiájának kialakítása és széleskörű alkalmazása is feladatköröm része.

Magyar nyelv és irodalom szakos bölcsészként, pedagógusként, az ELTE egyetemi oktatójaként lehetőségem nyílt alsó tagozattól a doktori képzésig minden oktatási szinten tapasztalatokat gyűjteni. 2015-től a Fiatal Tehetség Program kiépítésével foglalkoztam, amely mára több mint ezer diáknak nyújt tehetséggondozást szerte a Kárpát-medencében.

Emellett a Mandiner szerzőjeként a média világában is jelen vagyok. Fontosnak tartom a kommunikációs készségek, illetve az önkifejezés fejlesztését a tehetséggondozás minden területén; szóban és írásban egyaránt.

Cserkészvezetőként tizenöt éven keresztül tevékenykedtem helyi és országos szinten, eközben több élménypedagógiai szakkönyv elkészítésében is részt vettem. Kutatási területem az alkalmazott retorika és a digitális pedagógia, illetve kortárs költészettel, kreatív írással és előadástechnikával foglalkozom.

Setényi János, az MCC Tanuláskutató Intézetének igazgatója
Budapesten született 1961-ben. Egyetemi tanulmányait az ELTE BTK-n folytatta, részképzésen a Helsinki Egyetemen vett részt. Eredetileg történész, neveléstudományi doktori fokozatát az MTA-n szerezte.

A reformműhelyként és az oktatási demokratizálódás szellemi központjaként működő Oktatáskutató Intézetben vált kutatóvá. Generalistaként minden oktatási ágazattal foglalkozik és elsősorban a szakpolitika-alkotás (policy-making) kérdései foglalkoztatták. Kezdettől erős nemzetközi szakmai beágyazottságot alakított ki, az elmúlt 25 évben rendszeresen dolgozott az OECD, az Európa Tanács és az EU DG Employment projektjeiben. Folyamatos tanácsadói munkája során nagy tapasztalatot szerzett a Balkán és a posztszovjet térség oktatásfejlesztésében.

1995-ben alapította meg Közép-Európa egyik első for-profit oktatási tanácsadó cégét, az Expanzió Humán Tanácsadó Kft. Az ezredfordulótól érdeklődésének középpontjába az értékelés (evaluation) került, a szakpolitikai szinttől az intézményi, sőt képzési program-szintig bezárólag. A Magyar Értékelők Társasága (Hungarian Evaluation Society) alapító tagja. Az utóbbi évtizedben a digitalizáció, a tanulásipari innovációk és a diszruptív technológiák felé fordult, publikációi a hagyományos iskoláztatás újtípusú rendszerintegrációs modelljeit keresik.

Korábbi felsőoktatás aktivitása visszafogott és célzott: címzetes egyetemi tanár; szakkollégiumi kurzusok oktatója. Felsőfokú nyelvhasználó angol és finn nyelven, míg az oroszt és a mandarint középfokon használja. Húsz éve a Chen-stílusú taijiquan gyakorlója és fogadott tanítvány.


Időpont: 2022. május 12. csütörtök 15:00
Helyszín: 8900 Zalaegerszeg, Dísz tér 7. (Tudomány és Technika Háza) I. em.