Szimbólumok útvesztőjében – Az emojik gyorsan változó világa

Szimbólumok útvesztőjében – Az emojik gyorsan változó világa

Kedves Érdeklődő!


Sok szeretettel köszöntjük a zalaegerszegi MCC október 28-án 17:00 órakor megrendezésre kerülő szakmai programjának regisztrációs felületén.


Felhívjuk figyelmét, hogy az eseményen történő részvétel ingyenes, regisztrációhoz kötött.

Programjaink létszámkorláttal valósulnak meg, túljelentkezés esetén a regisztrációs lapok beérkezési sorrendjét vesszük figyelembe! A programváltozás jogát fenntartjuk.


További információ: zalaegerszeg@mcc.hu



A programról:

 

Egyik nap még a legdrágább sneaker kell, majd óriási a rajongás egy magyar pop-rap sztár iránt! A szabadidőnk folyamatosan és rohamtempóban átalakul. Különösen jól megfigyelhető ez a fiataloknál. Ez a folyamat a globalizációnak az eredménye, a fogyasztói társadalom kialakulása pedig elsősorban a fiatalok életmódját érinti hangsúlyosan. Sokan és sokat beszélnek arról, hogy a digitális média milyen hatással van a fiatalok életére, miképpen alakítja át az életük egyre több területét, a fogyasztási szokásaiktól a szociális kapcsolatokig. Az előadásban a kultúrafogyasztás történeti átalakulását, az online kommunikáció generációs különbségeit tekintjük át, miközben arra keressük a választ, hogy vajon a digitális nyelvhasználat milyen hatással lehet a fiatalok életének egyéb területeire, fenyegetést jelentenek-e a hangulatjelek, s miért is érdemes visszatérni a könyvek világához.


Előadó:

Kiss-Kozma Georgina, az Ifjúságkutató Intézet kutatásvezetője


A Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Karán szerzett kommunikátori BA diplomát, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán pedig politikatudományi MA diplomát. 2012-ben Erasmus ösztöndíjasként az Universität Salzburg hallgatója volt, ahol politológiát hallgatott, 2017-ben pedig CEEPUS ösztöndíjjal a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen az erdélyi magyar ifjúsági szervezeteket vizsgálta. Doktori (PhD) értekezését 2021-ben védte meg summa cum laude minősítéssel a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Politikaelméleti Doktori Iskolában. Disszertációjában az erdélyi magyar ifjúsági szervezetek intézményesülését a kisebbségi nemzetépítés aspektusából vizsgálta. Kutatási érdeklődése kiterjed az ifjúságra, a fiatalok oktatási és munkaerőpiaci helyzetére, nemzetközi mobilitására és a nemzeti kisebbség kérdésére is.


Az MCC Társadalom- és Történelemtudományi Iskola Szociológia Műhelyéhez és az Ifjúságkutató Intézethez 2021 őszén csatlakozott azzal a céllal, hogy tevékenységével hozzájáruljon a fiatal generáció gondolkodásmódjának és életmódjának jobb megértéséhez.

 


Időpont: 2024. október 28. hétfő 17:00 óra


Helyszín: 8900 Zalaegerszeg, Dísz tér 7. (Tudomány és Technika Háza) I. em.

 

 


Diákként regisztrálok: