Pedagóguskonferencia – MCC Szekszárd
Pedagóguskonferencia – MCC Szekszárd
Kedves Érdeklődő!
Sok szeretettel köszöntjük a szekszárdi Mathias Corvinus Collegium május 17-én 15:00 órakor megrendezésre kerülő Pedagóguskonferenciájának regisztrációs felületén.
Felhívjuk figyelmét, hogy az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.
A programváltozás jogát fenntartjuk.
További információ: szekszard@mcc.hu
A PROGRAMRÓL:
15.00-15.30:
Böröcz Máté, képviselet-vezető: Köszöntő
Molnár Ágnes, FIT Program régióvezető: A Fiatal Tehetség Programról
Fehér Bernadeta, KP koordinátor: A Középiskolás Programról
15.30-16-45:
Fegyverneki Gergő: Differenciálj kreatívan! Játékos ötletek, feladatok tanórákra
Az atipikus lesz most már a tipikus? A tanulói különbözőség, az eltérő erősségfaktorok és fejlesztendő területek, valamint a különböző helyzetekből adódó érdeklődési körök egyre
inkább azt sürgetik, hogy nagyobb figyelmet kapjanak a tanulói igények. A műhelymunkán – amely egyfajta módszertani batyusbál is lesz – az iskolai 6K és az
intelligenciafaktorok köré szervezve olyan tevékenykedtető, élménypedagógiai ötleteket ismerünk meg, amellyel nemcsak motiválhatjuk a tanulókat, de fejleszthetjük olyan 21.
századi készségeiket, mint a kreativitás, az együttműködés és a tanulástechnika.
17.00-18.30:
Prof.Dr. Bagdy Emőke: Karrier és család: Egyik, másik vagy mindkettő?
Ahogyan két lábon járunk, éppúgy két fő tényező határozza meg életünket: a munka, hivatás és a magánélet, társ, család.
A két élet-terület a közösségi-szociális, valamint a családi-érzelmi kapcsolati szféra. Jelentősen eltérnek egymástól. A boldogság forrását, a biztonság fészkét jelenti a család, ahol elvárjuk és képviseljük is a személyességet, közvetlen és érzelmi vezéreltséget, ezért többet engedünk meg magunknak a viselkedési spontaneitásból. Lezserebbek szeretünk lenni, indulat-kezelésünk nem annyira tökéletes, mint ahogyan a munkahelyi hierarchiában, ahol a pozíciók meghatározzák az elvárt viselkedésmódokat. A családban érzelmi énünk szabaddá válik, a munkahelyen az érzelmi én kényszer-kontroll alatt van általában. A főnökkel nem engedhető meg olyan, amit simán megteszünk a szeretteinkkel.
A két rendszer önmaga is sok belső feszültséget generál, igy egyik oldalról /általában a munkahelyről/ cipeljük át /többnyire haza/ a bennmaradó feszültségeket.
Melyek az egyik ill. másik oldal által generált konfliktusok és hogyan. enyhíthetjük, a kiváltódó feszültségeket, hogyan kezelhetjük ezeket a konfliktusokat. Erről szól az előadás, amelyben kiutat találunk a két rendszer szociális egyensúlyba hozásával / a munkahelyi hierarchia szociális „családiasításával” (új intézményszerkezeti és működési változások.) Valamint a családi élet szervezettebb rendszerének kialakításával a szerepek és munkamegosztás, teherviselés újra elosztása terén. Közös és átfedő terület a stresszkezelés megtanulása, hogy a két oldal distresszeinek egészségtudatos gondozását megvalósíthassuk. Az erőszakmentes kommunikáció mindkét oldal kulcstényezője marad.
Előadók:
Fegyverneki Gergő, középiskolai tanár, tréner, tananyag- és képzésfejlesztő, digitálispedagógia-szakértő
Prof. Dr. Bagdy Emőke, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta
Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.
Programunk létszámkorláttal valósul meg, túljelentkezés esetén a regisztrációs lapok beérkezési sorrendjét vesszük figyelembe!
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!