Tanulás a XXI. században – pedagóguskonferencia

Tanulás a XXI. században – pedagóguskonferencia

Kedves Érdeklődő!

Sok szeretettel köszöntjük a zalaegerszegi Mathias Corvinus Collegium április 4-én megrendezésre kerülő, pedagógusok számára szervezett rendezvény regisztrációs felületén.

Felhívjuk figyelmét, hogy az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.

Programjaink létszámkorláttal valósulnak meg, túljelentkezés esetén a regisztrációs lapok beérkezési sorrendjét vesszük figyelembe! A programváltozás jogát fenntartjuk.

További információ: zalaegerszeg @mcc.hu


A programról:

Az előadás keretében az ismert oktatáskutató számba veszi azokat a folyamatokat, amelyek a XX. századi tanulás gyökeres átalakulásához vezetnek napjainkban. Szó lesz a magánoktatásról, a digitalizációról, az önálló tanulás lehetőségéről és a modern munkaadók elképzeléseiről. Az előadás nyomán a XXI. századi tanulás új térképe bontakozik ki, amelyben az iskola a legfontosabb, de csak egy színtér.  A nagy kérdés, hogy mi legyen az iskola szerepe egy olyan világban, ahol a tanulás mindenhol és minden időben zajlik.
A 21. században a magyarság számára kulcskérdés, hogy mit és hogyan tanítunk az ifjúságnak és kik adják át ezt a tudást. Miként lesznek a felnövekvő nemzedékek egyszerre patrióta magyarok és világpolgárok? Hogyan alkalmazkodnak a változó világhoz?
Dr. Setényi János szerint az oktatás stratégiai kérdés, mivel egy döntés hosszú évtizedekre meghatározza a terület minőségét. Eljött az ideje a legkorszerűbb oktatási módszertanok kidolgozásának, és el szeretnék érni, hogy a magyar elit megítélésében növekedjen a pedagógia alacsony presztízse.


Előadó:

Setényi János, oktatáskutató, az MCC Tanuláskutató Intézetének vezetője


Budapesten született 1961-ben. Egyetemi tanulmányait az ELTE BTK-n folytatta, részképzésen a Helsinki Egyetemen vett részt. Eredetileg történész, neveléstudományi doktori fokozatát az MTA-n szerezte.
A reformműhelyként és az oktatási demokratizálódás szellemi központjaként működő Oktatáskutató Intézetben vált kutatóvá. Generalistaként minden oktatási ágazattal foglalkozik és elsősorban a szakpolitika-alkotás (policy-making) kérdései foglalkoztatták. Kezdettől erős nemzetközi szakmai beágyazottságot alakított ki, az elmúlt 25 évben rendszeresen dolgozott az OECD, az Európa Tanács és az EU DG Employment projektjeiben. Folyamatos tanácsadói munkája során nagy tapasztalatot szerzett a Balkán és a posztszovjet térség oktatásfejlesztésében.

1995-ben alapította meg Közép-Európa egyik első for-profit oktatási tanácsadó cégét, az Expanzió Humán Tanácsadó Kft. Az ezredfordulótól érdeklődésének középpontjába az értékelés (evaluation) került, a szakpolitikai szinttől az intézményi, sőt képzési program-szintig bezárólag. A Magyar Értékelők Társasága (Hungarian Evaluation Society) alapító tagja. Az utóbbi évtizedben a digitalizáció, a tanulásipari innovációk és a diszruptív technológiák felé fordult, publikációi a hagyományos iskoláztatás újtípusú rendszerintegrációs modelljeit keresik.

Korábbi felsőoktatás aktivitása visszafogott és célzott: címzetes egyetemi tanár; szakkollégiumi kurzusok oktatója. Felsőfokú nyelvhasználó angol és finn nyelven, míg az oroszt és a mandarint középfokon használja. Húsz éve a Chen-stílusú taijiquan gyakorlója és fogadott tanítvány.

Időpont: 2023. április 4. kedd 15:00
Helyszín: 8900 Zalaegerszeg, Dísz tér 7. (Tudomány és Technika Háza) I. em