Lőporos hordón ülve? Az izraeli háború hatása az EU migráns közösségeire
Lőporos hordón ülve? Az izraeli háború hatása az EU migráns közösségeire
Kedves Érdeklődő!
Sok szeretettel köszöntjük a zalaegerszegi MCC november 20-án 17:00 órakor megrendezésre kerülő szakmai programjának regisztrációs felületén.
Felhívjuk figyelmét, hogy az eseményen történő részvétel ingyenes, regisztrációhoz kötött.
Programjaink létszámkorláttal valósulnak meg, túljelentkezés esetén a regisztrációs lapok beérkezési sorrendjét vesszük figyelembe! A programváltozás jogát fenntartjuk.
További információ: zalaegerszeg@mcc.hu
A programról:
Nem csak Izraelt, de a teljes nyugati világot sokként érte a Hamász legutóbbi offenzívájának volumene és soha nem látott brutalitása. A döbbenetet növelte, hogy a rákövetkező napokban az európai nagyvárosok utcáin bevándorlók tömegei fejezték ki szimpátiájukat a terrorszervezet mellett. Mi áll az események mögött, mit mond el mindez a bevándorlók integrációjának esélyeiről és átterjedhet-e a tűz Európára?
Előadók:
Tárik Meszár, az MCC Migrációkutató Intézetének vezető kutatója
Egyetemi tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi karán kezdte keleti nyelvek és kultúrák szakon, esztétika minorral. A képzés során az arab nyelven kívül elmélyült ismereteket szerzett az iszlám világ és civilizáció területén. 2016-ban felvételt nyert az ELTE BTK arabisztika mesterképzési programjára, ahol 2019-ben állami kitüntetéses diplomával végzett. Az egyetem alatt a Magyar Honvédség és a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság megbízásából tolmács-szakértő munkakörben is tevékenykedett. 2020 szeptembere óta az ELTE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola Arabisztika oktatási programjának PhD-hallgatója. 2021 márciusától a Neumann János Egyetem Eurázsia Központjának kutatója, 2021 szeptemberétől a Mathias Corvinus Collegium PhD Programjának résztvevője. 2023 novemberétől a Migrációkutató Intézet vezető kutatójaként a Közel-Keleten, elsősorban Irakban és Egyiptomban élő etnikai- és vallási kisebbségek helyzetét kutatja.
Dr. Somkuti Bálint, az MCC Geopolitikai Műhelyének kutatótanára
Hadtörténész, biztonságpolitikai elemző. Fő kutatási területe a modern érdekérvényesítés, ezen belül napjaink katonai műveletei, valamint a nem-hagyományos módszerek, elsősorban a gerilla és irreguláris hadviselés. 2008-ban szerezte meg történészi diplomáját a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán. 2012-ben védte meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Iskolájában disszertációját, amelynek a 4. generációs hadviselés volt a témája. 12 évnyi, multinacionális cégeknél eltöltött idő után, dolgozott az állami szférában, újságíróként, és vállalkozóként. Kiemelt érdeklődési köréhez tartoznak a jelen és a múlt hadiflottái és légierői, valamint a haditechnika és a hadtudomány. Elkötelezett társasjátékos és wargamer. Angolul, németül és spanyolul beszél. Orosz, latin, és fárszi nyelvtudása alapfokú.
Moderátor:
Párducz Árpád, az MCC Migrációkutató Intézetének kutatója
Párducz Árpád a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának nemzetközi biztonság- és védelempolitika alapszakán szerezte diplomáját. Tanulmányai mellett aktív tagja a Biztonságpolitikai Szakkollégiumnak, illetve a Stratégiai Védelmi Kutatóintézet és Külügyi és Külgazdasági Intézet gyakornoka. A Migrációkutató Intézet csapatához 2020-ban csatlakozott. Főbb kutatási területei közé tartozik a Nyugat-Balkán és Közép-Európa biztonságpolitikája, a különböző szervezett bűnözői csoportok biztonságra és a migrációra gyakorolt hatása. Jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi tanulmányok mesterképzési szak hallgatója.
Időpont: 2023. november 20. hétfő 17:00 óra
Helyszín: 8900 Zalaegerszeg, Dísz tér 7. (Tudomány és Technika Háza) I. em.