Kutatók Éjszakája 2024 - Galaxis útikalauz az MCC-ben

Kutatók Éjszakája 2024 - Galaxis útikalauz az MCC-ben

Kedves Érdeklődő!


Sok szeretettel köszöntjük a zalaegerszegi MCC szeptember 27-én 18:30 órakor megrendezésre kerülő "Kutatók Éjszakája" program regisztrációs felületén.


Felhívjuk figyelmét, hogy az eseményen történő részvétel ingyenes, regisztrációhoz kötött.

Kérjük, hogy a programokra a családtagok külön-külön regisztráljanak. 

Programjaink létszámkorláttal valósulnak meg, túljelentkezés esetén a regisztrációs lapok beérkezési sorrendjét vesszük figyelembe! A programváltozás jogát fenntartjuk.


További információ: zalaegerszeg@mcc.hu



A programokról:


Űrhajóval a Naprendszerben és azon is túl

Látványos előadás felnőtteknek, középiskolásoknak, hetedikeseknek, nyolcadikosoknak

Tartson velünk egy virtuális űrutazáson, amelynek során látogatást teszünk a Nemzetközi Űrállomáson, leereszkedünk a Holdra és minden olyan égitestre, ahova már szállt le ember készítette űreszköz. Az útitársak megismerkedhetnek szűkebb kozmikus környezetünk égitesteivel, azok kutatási módszereivel és eszközeivel. A Naprendszert elhagyva a csillagközi, majd a galaktikus tér fontosabb objektumait is láthatjuk majd!

 

Előadó:

Bánfalvi Péter, fizikatanár, a Vega Csillagászati Egyesület alelnöke, csillagászati ismeretterjesztő és a zalaegerszegi meteormegfigyelő rendszer kezelője, nemcsak tudományos ismereteket terjeszt, hanem a tudományos kutatást is szolgálja.

 

Tervezzünk együtt űrküldetést! 

Interaktív workshop FIT diákoknak

A 20. század második felében az űrkutatás robbanásszerű fejlődésével rengeteg új információt tudtunk meg a naprendszerünkről. A fejlődés és a felfedezés azonban nem állt meg az ezredfordulóval, hanem azóta is rengeteg, kifejezetten a naprendszer kutatására fejlesztett űrszondát indítunk útnak. Legyen szó a Holdról, kőzetbolygókról, aszteroidákról, a távoli gázbolygókról, szinte mindenhová küldtünk már valamilyen céllal egy-egy űreszközt.

Gondoltad volna, hogy a Voyager űrszondák már több mint 50 éve indultak el a Földről és ma már a Naprendszer határán tartanak? Tudtad, hogy az emberiség egyik mérnöki csúcsteljesítménye a James Webb Űrteleszkóp?

A foglalkozás során jobban megismerjük a naprendszert felfedező űreszközöket és még egy saját űrküldetést is tervezünk

 

Előadó:

Krezinger Máté

Máté csillagászként végzett és jelenleg az ELTE doktorandusza. Rádiócsillagászként távoli galaxisok középpontjában található szupernagy tömegű fekete lyukakkal foglalkozik. Ismeretterjesztő és science-fiction filmekben találkozott először a világűrrel és az azonnal elvarázsolta. Ezért is szeretné a csillagászat és az űrkutatás témakörét minél több fiatallal közelebbről is megismertetni.


Időpont: 2024. szeptember 27. péntek 18:30 óra (a két előadás egymással párhuzamosan zajlik)


Helyszín: 8900 Zalaegerszeg, Dísz tér 7. (Tudomány és Technika Háza) I. em.