A történelemtanítás európai csataterei

A történelemtanítás európai csataterei

Kedves Érdeklődő!

Sok szeretettel köszöntjük a Mathias Corvinus Collegium (MCC) pécsi képzési központ előadásának regisztrációs felületén.

A PROGRAMRÓL:

Cím: „A történelemtanítás európai csataterei”

Helyszín: MCC pécsi képzési központ (7622 Pécs, Czinderi u.6.)

Időpont: 2024.11.14. (csütörtök) 17:00

Előadók:

Fodor Richárd, a Tanuláskutató Intézet kutatója

Dr. Fedeles Tamás, (Prof. dr. Fedeles Tamás az MTA doktora/Dsc)

Moderátor: Dr. Fekete Áron

Rövid tartalom:

Miért kötelező a történelemtanulás 8 iskolai tanéven keresztül és miért fontos, hogy záróvizsgát tegyünk belőle? Európa más pontjain milyen tendenciák jellemzőek? Milyen célok, elvek és kihívások jelennek meg a köznevelésben és a történelemtanár-képzésben? Szükséges megváltoztatni a történelemtanítás klasszikus oktatási szerepét és tartalmát?

Európában a történelemtanítás két évszázada áll a nemzetközi oktatáspolitika fókuszában időnként az együttműködés, máskor a rivalizáció eszközeként. A közelmúltban újabb viták jelennek meg a történelmi tudás, a kompetenciák és a közös európai gondolat szerepe és viszonya körül.

Az Európa Tanács, az Európai Bizottság és az Európai Parlament is aktív szerepet vállal a diákok gondolkodásának formálásában egy sor nemzetközi és uniós kezdeményezés keretei között, amelyeket több esetben ér kritika.

Felmerül a kérdés, hogy történelemtanulás tartalmi és módszertani vitái egy válság jelei, vagy a társadalmak változását mutatják. 

Meghívott vendégeink a történelemtanítás legrelevánsabb kérdéseit vitatják meg magyar és nemzetközi szempontok mentén.


Szeretettel várjuk rendezvényünkön!

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött, melyet az aktuálisan érvényben lévő járványügyi szabályozásokhoz igazítunk.

A programváltozás jogát fenntartjuk.

További információ: pecs@mcc.hu